Prezesa WZINR Jerzego Skrobiszewskiego wyróżniono Odznaka Honorową. Na zdjęciu prezes oraz Mirosława Kaźmierczak i Mirosława Rynowiecka, prezes Zarządu Głównego. Prezesa WZINR Jerzego Skrobiszewskiego wyróżniono Odznaka Honorową. Na zdjęciu prezes oraz Mirosława Kaźmierczak i Mirosława Rynowiecka, prezes Zarządu Głównego.

Jubileusz 30-lecia WZINR Koło Środa Wlkp. [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu w Poznaniu (Koło Środa Wlkp.) w sobotę 12 maja obchodził uroczystości 30-lecia podjęcia działalności na terenie naszego powiatu. Na tak ważną rocznicę do Restauracji „U Moniki” przybyło wielu zaproszonych gości i członkowie związku. W tym dniu nie zabrakło też wręczenia jubileuszowych odznak i podziękowań.

Przybyłych powitał prezes WZINR Jerzy Skrobiszewski, który przedstawił krótki zarys działalności związku w ciągu minionych 30 lat. Z organizacją związany jest on od samego początku i mino różnych przeciwności losu ciągle aktywnie działa na rzecz niepełnosprawnych. „Organizacja jest jak ogromny okręt, na którym ważny jest I oficer” – takie słowa uznania w kierunku prezesa padły z ust prowadzącego uroczystość Błażeja Friedricha, członka zarządu związku. Dlatego samorząd województwa wielkopolskiego wydał uchwałę, na mocy której Jerzego Skrobiszewskiego wyróżniono Odznaką Honorową za zasługi dla województwa, za całokształt działalności zawodowej i społecznej, w szczególności na rzecz osób z niepełnosprawnością. Odznaczenie wręczyła Mirosława Kaźmierczak, radna Sejmików Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnieniami uhonorowano także członków, którzy należą do średzkiego koła już od 30 lat lub są w nim bardzo aktywni. Podczas uroczystości nie zabrakło także wielu życzeń i gratulacji od przybyłych przedstawicieli Zarządu Głównego WZINR i zaproszonych osób z innych miejscowości, a także od burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego i starosty Marcina Bednarza, przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Dopierały oraz dyrektor PCPR Bernadety Staszak. Uroczystość wzbogacił pokaz multimedialny o działalności związku oraz występ zespołu operetkowo-teatralnego, po którym były poczęstunek i zabawa taneczna.

Uczestniczący zaproszeni goście:
Mirosława Kaźmierczak, radna Sejmików Województwa Wielkopolskiego
Burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski
Starosta powiatu średzkiego Marcin Bednarz
Bernadeta Staszak, dyrektor PCPR w Środzie
Paweł Dopierała, przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie
Mirosława Rynowiecka, prezes Zarządu Głównego WZINR
Beata Augustyniak, sekretarz Zarządu Głównego WZINR
Maria Pękala, prezes WZINR Śrem
Włodzimierz Muczek, prezes WZINR Poznań
Urszula Zaworska, prezes WZINR Owińska
Marek Kozłowicz, prezes WZINR Września
Florian Karbowicz, prezes PZERiI Środa
Barbara Wicher, wiceprezes Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich
Marcin Bajerowicz, redaktor naczelny miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”

Wyróżnieni za 30-letnią przynależność do WZINR w Środzie:
Jerzy Skrobiszewski, Edmund Biniarz, Kazimiera Bugaj, Kazimiera Kajdan, Jerzy Surdyk, Stanisław Maćkowiak.
Wyróżnienia wręczyła Mirosława Rynowiecka, prezes Zarządu Głównego WZINR.

Wyróżnienia dla najbardziej aktywnych członków WZINR w Środzie:
Kazimierz Spychalski, Stefan Kłopocki, Mieczysław Wierzyński, Zofia Sobucka, Mirosława Wencel, Irena Borowczyk, Aldona Sentfleben, Janina Nowak, Danuta Małkowska, Irena Małkowska, Irena Bartłomiejczak, Urszula Cichowlas, Krystyna Bylebył-Idaszak, Anna Kłopocka.
Wyróżnienia wręczył Jerzy Skrobiszewski, prezes WZINR Środa.

 

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.