Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brodowie zebrała 645,33 zł. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brodowie zebrała 645,33 zł.

Brodowo znów zbierało na hospicjum

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, której tegoroczna edycja odbywała się w dniach 16-18 kwietnia, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brodowie zebrała 645,33 zł.

Jest to kolejna wysoka kwota zebrana na przestrzeni ostatnich pięciu lat, podczas których placówka uczestniczyła w akcji. Podczas ostatniej edycji żonkile rozdawali uczniowie klasy I pod opieką Aleksandry Szymenderskiej, która pełniła rolę koordynatora zbiórki w brodowskiej szkole, oraz uczniowie klas IV-VII pod opieką Elżbiety Nowak i Anny Wiśniewskiej. Dzieci wyposażone w puszki do kwestowania i żonkile wędrowały po Brodowie, gdzie mieszkańcy i pracownicy tamtejszych zakładów, a także przypadkowi przechodnie przekazywali datki na budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie. W zamian darczyńcy zostali obdarowani żonkilami, symbolami nadziei i walki z chorobą nowotworową.

Organizatorzy akcji w Brodowie dziękują uczniom, ich rodzinom i pracownikom szkoły oraz mieszkańcom Brodowa, a także innym osobom chętnie niosącym pomoc za zaangażowanie i wsparcie finansowe podczas akcji.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.