Wzór Średzkiej Karty Seniora. Wzór Średzkiej Karty Seniora.

Mamy Kartę Seniora

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę wprowadzającą Średzką Kartę Seniora. Oznacza to, że już wkrótce osoby starsze będą mogły korzystać z wielu profitów na terenie naszej gminy.

Średzkie koło Nowoczesnej złożyło 20 lutego do Rady Miejskiej projekt uchwały obywatelskiej, mającej wprowadzić Średzką Kartę Seniora. Po omówieniu pomysłu radni wraz z burmistrzem zaproponowali, by była ona wydawana bezpłatnie. W budżecie gminy zabezpieczono więc środki na ten cel i w ubiegły czwartek przyjęto uchwałę.
Zadaniem Karty Seniora jest społeczne aktywizowanie tych mieszkańców gminy Środa, którzy ukończyli 60 lat. Ma zostać dla nich zwiększona dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji. Będą do nich także kierowane promocje i oferty przygotowane przez firmy oraz instytucje gminne uczestniczące w programie, m.in. restauracje i sklepy. Dzięki karcie seniorzy będą mogli skorzystać z wielu bonusów oraz rabatów, od kilku do kilkudziesięciu procent. Zniżki będą obowiązywać tylko właściciela karty.
– Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców, a także właścicieli małych firm usługowych, którzy będą mogli się promować dzięki przystąpieniu do programu Karty Seniora – mówił podczas sesji przewodniczący koła Nowoczesnej w Środzie, Marek Gola. – Już na tą chwilę zgłosili się do nas znana restauracja, salon prasowy, kilka sklepów, salony kosmetyczne oraz sklep RTV AGD – podkreślał.
Kiedy kartę będzie można odbierać w urzędzie? O tym poinformujemy w kolejnych wydaniach.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.