Porzucone psy czekają na nowy dom, ale... jak długo mogą czekać? Porzucone psy czekają na nowy dom, ale... jak długo mogą czekać?

Schronisko się przepełnia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pisaliśmy jakiś czas temu o losie psów, które trafiają do średzkiego schroniska. Przytaczaliśmy wówczas historie czworonogów, które trafiają tam w okresie wakacyjnym.
Okres wakacyjny już za nami, a pracownicy przytuliska i tak mają ręce pełne roboty i głowy pełne zmartwień. Co prawda, niektóre psy znalazły w ostatnich miesiącach nowe domy, jednak liczba tych przebywających w schronisku urosła w szybkim tempie.

W tej chwili schronisko pęka w szwach, a każdy kolejny pies, który się tam pojawi, będzie ogromnym problemem, ponieważ limit miejsca został wyczerpany. Osoby związane ze średzkim psim azylem mówią, że każdy pies, który tam trafi, otrzyma pomoc, jednak będzie bardzo trudno zapewnić mu w tej chwili ?normalne? warunki.
Aktualnie w schronisku przebywa prawie 60 psów, natomiast są tam dla nich tylko 34 boksy. W okresie od czerwca do końca września nowy dom znalazło 86 kundelków, natomiast do przytułku trafiło ich w tym czasie 96.
Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie znalezienie nowego domu dla jak największej liczby psów. Dla niektórych psów może to być ostatnia zima w życiu. Jednym z lokatorów przytuliska jest Korek, który ma już 15 lat. To bardzo łagodny i spokojny pies, który nigdy nie mieszkał w domu. Innym od dawna mieszkającym w schronisku psem jest Tobi. Na początku spaceru nie szuka kontaktu z człowiekiem, skupia się na węszeniu i bieganiu. Jest psem, który ciągnie na smyczy, lecz po zatrzymaniu wraca do opiekuna. Boi się ruchu ulicznego i głośnych dźwięków. Atakuje samochody, dlatego nie byłby dobrym psem miejskim. Wśród schroniskowych podopiecznych od kilku lat jest także Alfi ? wyjątkowy miks beagle?a o bardzo ciekawym umaszczeniu. Jest prawdziwym pieszczochem z bardzo dużymi pokładami energii. Kocha kontakt z człowiekiem.
Należałoby pamiętać przy okazji zbliżających się świąt i sylwestra, że większość psów bardzo boi się huków petard. Może warto w okresie świątecznym zrobić dobry uczynek i podarować psu odrobinę serca i ciepła?

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.