Przy ul. Dmowskiego zasadzono 20 nowych drzew. Przy ul. Dmowskiego zasadzono 20 nowych drzew.

Więcej drzew nie będzie?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzięki akcji „Zielona Środa” w sobotę 14 kwietnia nasze miasto zyskało 40 nowych drzew. Dlaczego, pomimo dużego poparcia corocznego wydarzenia ze strony mieszkańców, było ono ostatnie?

Organizatorem akcji jest radny miejski Jarosław Frach. Podczas sześciu jej edycji udało się zasadzić 830 drzew w całej Środzie, m.in. w parku Łazienki, na os. Piastowskim, ul. Lotniczej oraz os. Jagiellońskim.
– Akcja miała edukować dzieci i młodzież, uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest ochrona środowiska i jaką rolę w naszym życiu odgrywają drzewa – opowiada o swoim pomyśle radny.
W sobotę na ulicy Dmowskiego, a później też na ulicach Topolskiej i Milewskiego odbyła się tegoroczna edycja „Zielonej Środy”. Licznie przybyła młodzież, radni, strażacy oraz pracownicy ZGK wspólnie sadzili 40 roślin, w tym 20 dębów kolumnowych dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
„Bardzo dobrze, że jest taka akcja. Zieleni w Środzie jest mało. Miło będzie popatrzeć, jak rozwijają się te młode drzewka” – napisała na naszym profilu facebookowym Czytelniczka. – „Wspaniała akcja! Prosimy o jej kontynuowanie. To bardzo dobry pomysł” – popierał radnego średzianin. Dlaczego więc Jarosław Frach chce zaprzestać sadzenia drzew?
– Wnioskowałem o 120 drzew, tak jak w minionych latach. Niestety, otrzymałem decyzję o zmniejszeniu zakupu. Działania podejmowane przez pana burmistrza i szereg innych czynników powodują, że podjąłem decyzję o zakończeniu akcji ,,Zielona Środa" – tłumaczy radny. – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali i uczestniczyli w niej – dodaje J. Frach.
Niestety, w budżecie gminy nie zawsze starcza środków. Może nie warto więc rezygnować z czegoś pożytecznego tylko dla zasady? Może w kolejnych latach samorząd znów przekaże więcej pieniędzy na ten cel? Pewne jest jedno: „Zielona Środa” to akcja potrzebna w naszym mieście i, jeśli radny Frach faktycznie postanowi z niej zrezygnować, z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie ją kontynuował.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.