Wydrukuj tę stronę
Zakończyła się kwalifikacja wojskowa na terenie naszej gminy. Zakończyła się kwalifikacja wojskowa na terenie naszej gminy.

Zdolni do służby wojskowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez pół miesiąca, od 6 do 22 marca, na terenie naszego powiatu prowadzona była kwalifikacja wojskowa, czyli określenie zdolności do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.

Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieściła się Ośrodku Kultury. Obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej podlegali mężczyźni urodzeni w 1999 roku, a także mężczyźni, którzy nie stawili się do kwalifikacji wojskowej w latach poprzednich, a w br. kończą 24. rok życia. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegały również panie, które kończą średnie lub wyższe szkoły o profilu medycznym.
Do kwalifikacji wezwanych zostało 300 mężczyzn rocznika podstawowego oraz 29 roczników starszych i 4 panie. Przed komisję stawiło się 295 mężczyzn rocznika podstawowego, 16 roczników starszych i wszystkie panie. Kategorię zdolności do służby wojskowej uzyskało 90,5 % badanych rocznika podstawowego. W zdecydowanej większości przyczyną niezgłoszenia się do badań był długotrwały pobyt poza granicami naszego kraju.
W celu uzyskania adnotacji w książeczkach wojskowych o przeniesieniu do rezerwy bez odbycia służby wojskowej osoby, które stawiły się do kwalifikacji wojskowej winny się zgłosić do starostwa w dniu 7 maja w godz. 9:00 – 13:00 w sali nr 107, gdzie będą dokonywane wpisy przez przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień. Pozwoli to osobom, które zgłosiły się do kwalifikacji, na oszczędzenie kosztów przejazdu oraz czasu niezbędnego na dokonanie wpisu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl