Dzięki karcie seniorzy będą mogli skorzystać z wielu bonusów oraz rabatów, od kilku do kilkudziesięciu procent. Dzięki karcie seniorzy będą mogli skorzystać z wielu bonusów oraz rabatów, od kilku do kilkudziesięciu procent.

Karta Seniora za darmo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej nie wprowadzono Średzkiej Karty Seniora. Uchwałę przełożono na przyszły miesiąc, gdyż pojawił się pomysł, by była ona bezpłatna dla mieszkańców.

Średzkie koło Nowoczesnej złożyło 20 lutego do Rady Miejskiej projekt uchwały obywatelskiej wprowadzającej Średzką Kartę Seniora. Podczas lutowej sesji radni nie podjęli jednak decyzji w jej sprawie, kierując projekt do prac komisji. Jak poinformował wówczas przewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Dopierała, pojawiło się wiele kwestii, które należało dopracować.

22 marca uchwałę wycofano jednak z obrad sesji i przełożono na kolejną, gdyż pojawił się wniosek, aby karta była wydawana seniorom nieodpłatnie. Trzeba więc zabezpieczyć w budżecie środki pieniężne na jej promocję i wydawanie.

– Składając projekt jako inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców, zapisaliśmy kartę płatną, obawiając się odrzucenia wniosku ze względu na brak przeznaczonych funduszy na ten cel w budżecie – tłumaczył podczas sesji przewodniczący koła Nowoczesnej w Środzie, Marek Gola. Radni wraz z burmistrzem Wojciechem Ziętkowskim zgodnie potwierdzili jednak, że karta powinna być wydawana seniorom bezpłatnie.

Przypomnijmy, że celem Średzkiej Karty Seniora jest szeroko pojęta aktywizacja społeczna tych mieszkańców gminy Środa, którzy ukończyli 60 lat, poprzez zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji, a także promocje i oferty przygotowane przez firmy oraz instytucje gminne uczestniczące w programie, m.in. restauracje, sklepy, salony kosmetyczne i biura podróży. Dzięki karcie seniorzy będą mogli skorzystać z wielu bonusów oraz rabatów, od kilku do kilkudziesięciu procent. Zniżki będą obowiązywać tylko właściciela karty.

– Kartą chcemy zainteresować głównie lokalnych przedsiębiorców, którzy będą się mogli dzięki temu promować, a nie firmy ogólnopolskie. Mamy nadzieję, że będzie ich kilkudziesięciu w naszej gminie – mówił podczas sesji M. Gola.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.