Dwór w Koszutach będzie setnym pomnikiem historii w Polsce.  Dwór w Koszutach będzie setnym pomnikiem historii w Polsce.

Setny pomnik historii w Koszutach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dwór w Koszutach, zgodnie z decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego, stanie się pierwszym pomnikiem historii w naszym powiecie. Taką informację można było usłyszeć na zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej.

Jacek Piotrowski, dyrektor Muzeum Ziemi Średzkiej, poinformował, że w ubiegłym roku na ręce ministra Piotra Glińskiego złożył wniosek o powołanie dworu w Koszutach na pomnik historii. Pod koniec listopada rada do spraw zabytków przy ministrze pozytywnie rozpatrzyła tę propozycję.
– Wczoraj otrzymałem telefon z ministerstwa z informacją, że wraz z burmistrzem Wojciechem Ziętkowskim jesteśmy zaproszeni 20 kwietnia do Pałacu Prezydenckiego w celu oficjalnego otrzymania aktu – mówił dyrektor J. Piotrowski podczas sesji. – Będzie to setny pomnik historii na setną rocznicę niepodległości Polski – przypomniał o okrągłej liczbie, która przypadnie Koszutom.
Status pomnika historii jest przyznawany zabytkom o szczególnej wartości historycznej, naukowej i artystycznej.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.