Prawdopodobniej już wkrótce średzcy seniorzy będą mogli korzystać z rabatów. Prawdopodobniej już wkrótce średzcy seniorzy będą mogli korzystać z rabatów.

Średzka Karta Seniora od Nowoczesnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzkie koło Nowoczesnej złożyło 20 lutego do Rady Miejskiej projekt uchwały obywatelskiej wprowadzającej Średzką Kartę Seniora. Będzie to pierwsza uchwała podjęta z inicjatywy mieszkańców miasta i gminy Środa.

Pomysłodawcą projektu jest Marek Gola, przewodniczący średzkiej Nowoczesnej, oraz całe koło.
– Seniorzy stanowią ważną i coraz większą część społeczeństwa, również w naszej średzkiej społeczności, dlatego widzimy konieczność prowadzenia aktywnej polityki senioralnej. Uzyskaliśmy wsparcie i pomoc w zbieraniu podpisów pod projektem od Uniwersytetu III Wieku, Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich, ZNP w Środzie, Rady Seniorów oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Środzie – mówi M. Gola.
Celem Średzkiej Karty Seniora jest szeroko pojęta aktywizacja społeczna mieszkańców gminy Środa, którzy ukończyli 60 lat, poprzez zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji, a także promocji i ofert przygotowanych przez firmy oraz instytucje gminne uczestniczące w programie, m.in. restauracje, sklepy, salony kosmetyczne i biura podróży. Dzięki karcie seniorzy będą mogli skorzystać z wielu bonusów oraz rabatów, od kilku do kilkudziesięciu procent. Zniżki będą przysługiwały tylko właścicielowi karty.
– Apelujemy do średzkiej przedsiębiorczości o włączanie się w akcję. Przystąpić do programu będzie można, składając deklarację, a gdy Średzka Karta Seniora wejdzie w życie, podpisując porozumienie o współpracy partnerskiej – tłumaczy przewodniczący Nowoczesnej.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni nie podjęli jednak decyzji w sprawie Średzkiej Karty Seniora, kierując projekt uchwały do prac komisji. Jak poinformował przewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Dopierała, pojawiło się wiele kwestii, które należy dopracować.
– Zarząd Nowoczesnej jest do dyspozycji i chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości – mówi Marek Gola.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.