Prezydent złożył kwiaty pod tablica upamiętniającą pomordowanych średzian. Prezydent złożył kwiaty pod tablica upamiętniającą pomordowanych średzian.

Prezydent zachwycony Środą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda złożył krótką wizytę w naszym powiecie. Głowa państwa odwiedziła Winną Górę, po czym udała się na Stary Rynek w Środzie, gdzie przyjęta została przez zgromadzonych tam średzian.

Prezydent już podczas kampanii wyborczej zapowiedział, że będzie odwiedzał mniejsze gminy i powiaty w całej Polsce. W związku z tym oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Andrzej Duda postanowił zawitać również do Środy.
Już wczesnym popołudniem samolot głowy państwa wylądował na płycie wojskowego lotniska w Krzesinach, skąd prezydent udał się do Winnej Góry. Tam, w asyście wojska, złożył kwiaty na grobie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz poświęcił kilka minut na spotkanie z włodarzami gminy i powiatu. Następnie kolumna rządowych samochodów przyjechała do Środy.
Prezydent najpierw złożył kwiaty pod tablicą pamięci, a następnie przeszedł na płytę Starego Rynku, aby spotkać się z licznie przybyłymi mieszkańcami, którzy już przed godz. 16:00 zaczynali gromadzić się przed bramkami i punktami kontrolnymi ustawionymi wokół rynku.
Najpierw krótką przemowę o historii Środy wygłosił burmistrz Wojciech Ziętkowski, a następnie głos zabrał Andrzej Duda.
W swoim przemówieniu prezydent zwracał uwagę na bohaterską postawę Wielkopolan i samych średzian podczas walki o niepodległość naszych ziem. Prosił, aby mieszkańcy pamiętali o swoich lokalnych patriotach, o ludziach, którzy walczyli o wolność, i w tym roku szczególnie ich czcili. Przypominał również o wadze sejmików średzkich, podczas których przez 300 lat decydowano o sprawach najważniejszych nie tylko dla Wielkopolski, ale i całej Polski. Andrzej Duda podkreślił także, że Środa jest miastem pięknym, czystym i zadbanym.
– To jest właśnie Wielkopolska, to jest serce Wielkopolski – przemawiał. Pogratulował też mieszkańcom naszej gminy dobrze rozwiniętej gospodarki oraz możliwości i perspektyw dla rodzin. Po przemówieniu średzianie mieli okazję zamienić kilka słów z prezydentem, a nawet uścisnąć mu dłoń.

Media

Galeria

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”
Środa: Nie masz planów na lipiec i sierpień? Spędź wakacje z zapasami
Koronawirus: Stan na dzień 13 lipca
Wybory 2020: Nie byliśmy jednomyślni