Organizacje pożytku publicznego na terenie gminy Środa. Organizacje pożytku publicznego na terenie gminy Środa.

Przekaż 1% podatku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co roku każdy obywatel zobowiązany jest do złożenia deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Wypełniając PIT, można przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jednej z tych średzkich.

Podatnik sam może rozdysponować część swojego podatku i przekazać go na wybrany cel. Jeśli tego nie zrobi, podatek trafi tam, gdzie miał trafić pierwotnie, czyli do Urzędu Skarbowego. Jest to okazja do wsparcia organizacji w swoim najbliższym otoczeniu. To także forma pomocy osobom i zwierzętom będącym w potrzebie.
Nasza gmina, poprzez kampanię „Zostaw swój 1% w Środzie – średzianie dla średzian”, przypomina, że także na naszym terenie jest kilka takich organizacji i warto pamiętać o nich przy wypełnianiu PIT-u. Dodatkowo, organizacje z całego kraju posiadające status OPP mogą pozyskiwać środki z 1% na tzw. cele szczegółowe, czyli przekazywać je konkretnym instytucjom, jak choćby Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Środzie czy średzki Hufiec.
W ubiegłym roku Urząd Skarbowy w Środzie przekazał łącznie ponad 850 tys. zł na organizacje pożytku publicznego. Kwota ta w całości wynikała z 16,5 tys. zeznań podatkowych za 2016 r. Rok wcześniej mieszkańcy naszego powiatu przekazali niespełna 800 tys. zł (15,5 tys. zeznań). Miejmy nadzieję, że także w tym roku jeszcze więcej osób skorzysta z tej możliwości i wesprze lokalne kluby, fundacje i stowarzyszenia.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.