W trakcie tygodnia akcji zebrano około 700 drzewek. W trakcie tygodnia akcji zebrano około 700 drzewek.

Choinki pozbierane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tradycją niemal każdego domu w Polsce, w okresie bożonarodzeniowym, są choinki. Kiedy jednak magia świąt mija, a choinka staje się przeszkadzającym elementem wystroju, pojawia się pytanie: co zrobić z niepotrzebnym już drzewkiem?

Z pomocą średzianom przyszły służby komunalne, które zorganizowały zbiórkę starych choinek. - Bardzo ucieszył mnie pomysł tej akcji, ponieważ każdego roku miałam problem z wyrzuceniem choinki. W tym roku wystarczyło, że wystawiłam ją przy pojemniku na śmieci obok domu. Pozytywne jest też to, że nie musiałam za to płacić ani złotówki – mówi jedna z mieszkanek Środy.

Okazuje się, że zbiórka cieszyła się sporym zainteresowaniem, gdyż na terenie gminy Środa zebrano łącznie ponad 700 sztuk starych drzewek świątecznych. Wśród iglaków dominowały choinki cięte. Około 600 sztuk choinek odebrano z terenu miasta, a pozostałe 100 z terenów wiejskich. Zbiórka trwała od 29 stycznia do 6 lutego.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy