Syreny w Środzie nie tylko będą mogły wydawać sygnały alarmowe, ale też komunikaty głosowe. Syreny w Środzie nie tylko będą mogły wydawać sygnały alarmowe, ale też komunikaty głosowe.

Zawyją nawet bez prądu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzka gmina zamierza wprowadzić w najbliższym czasie cyfrowy system powiadamiania alarmowego. Do serwera, który ma działać w budynku Urzędu Miasta, podłączone zostaną dwie syreny ze Środy, a w nieco dalszym czasie – syrena w Koszutach.

Średzcy samorządowcy wystąpili do marszałka województwa o sfinansowanie serwera, który w praktyce umożliwi początek budowy systemu cyfrowego. Swoje działanie ma on rozpocząć w lutym. Wtedy mają zostać podłączone do niego syreny znajdujące się na budynku ratusza oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Gmina Środa zamierza w tym roku zakupić syrenę także dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszutach, która również ma zostać podpięta pod nowoczesny system alarmowy.

Warto zauważyć, że cyfryzacja systemów alarmowych to odgórne zalecenie ministerstwa. System mający powstać w Środzie nie wymaga dodatkowego zasilania elektrycznego, dlatego będzie mógł działać bez osobnego podpięcia pod prąd nawet przez trzy dni.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.