Już w marcu ma ruszyć nabór do szkoła, która będzie funkcjonować w budynku SP2. Już w marcu ma ruszyć nabór do szkoła, która będzie funkcjonować w budynku SP2.

Powstanie szkoła muzyczna

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 1 września w Środzie działać będzie Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia. Za jej siedzibę posłuży gmach Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie szkoły muzycznej będą mogli podjąć naukę w trzech specjalnościach instrumentalnych.

Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Pod koniec stycznia spółka Środa XXI otrzymała zaświadczenie Centrum Edukacji Artystycznej (a co za tym idzie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) o wpisie szkoły do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych. To efekt niemal rocznej pracy spółki nad powołaniem do życia placówki, której celem będzie wykształcenie w Środzie profesjonalnych instrumentalistów. Docelowo nauka w szkole prowadzona ma być w trzech specjalnościach: instrumenty klawiszowe (fortepian, akordeon), instrumenty strunowe, smyczkowe i szarpane (skrzypce, wiolonczela, gitara) oraz instrumenty dęte (flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka).

Teraz, po otrzymaniu zgody na prowadzenie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, spółka podejmie starania o uzyskanie dofinansowania MKiDN na zakup instrumentów muzycznych. Już od marca ma ruszyć nabór do szkoły, która od września funkcjonować będzie w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Placówka zajęcia prowadzić będzie odpłatnie, lecz wysokość czynszu nie jest jeszcze znana. Nauka odbywać się będzie w cyklu cztero- i sześcioletnim – pierwszy dla uczniów w wieku 5-9 lat, druga dla uczniów w wieku 8-16 lat. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymają świadectwo jej ukończenia.

Proces rekrutacji odbywać się będzie na zasadzie „testu” ze słuchu dziecka i jego predyspozycji muzycznych.

Niepubliczna Szkoła Muzyczna działać będzie w trybie popołudniowym. Oznacza to, że nie będzie nią można zastąpić edukacji w „normalnej” szkole podstawowej, w której nauka, zgodnie z polskim prawem, ma charakter obowiązkowy – Niepubliczna Szkoła Muzyczna będzie mogła stanowić jedynie za dodatkową szkołę.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy