Mieszkańców Środy przybywa z roku na rok. Mieszkańców Środy przybywa z roku na rok.

Coraz więcej średzian

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z roku na rok systematycznie przybywa mieszkańców w Środzie oraz w całej gminie. Przez ostatnie 14 lat liczba ludności naszego regionu zwiększyła się o ponad 1,5 tys. osób.

Na dzień 22 stycznia liczba osób zameldowanych na stałe oraz czasowo w naszej gminie wynosi 31 580. Pod koniec roku 2017 były to 31 542 osoby ze średzkim meldunkiem, w tym 503 zameldowane czasowo.
Naszą gminę zamieszkuje więcej kobiet, bo 16 188. Mężczyzn jest natomiast 15 355. W mieście mieszka aż 71% średzian, czyli 22 517 osób. Wsie położone na terenie gminy zamieszkuje pozostałe 29%, tj. 9 025 osób. Gęstość zaludnienia gminy wynosi 152 os./km2.
Co roku przybywa mieszkańców zarówno w samej Środzie, jak i w pobliskich miejscowościach. W 2014 było w niej 31 252 średzian, w 2015 – 31 256, a w 2016 r. cała gmina liczyła 31 319 osób. Dane pokazują jednak tylko te osoby, które zameldowane są w gminie, czyli z pewnością faktyczna liczba mieszkańców jest znacznie większa. Nie można zapomnieć bowiem o osobach zapisanych w księgach meldunkowych innych miast, a mieszkających w naszej gminie, czy licznie przybywających cudzoziemcach, którzy nie są brani pod uwagę w zestawieniach Urzędu Stanu Cywilnego.
Wśród średzian 80% to osoby pełnoletnie, pozostałe 20% – poniżej 18. roku życia. 61% wszystkich mieszkańców gminy Środa jest teraz w wieku produkcyjnym, a 17% mogło udać się już na emerytury. Warto także zaznaczyć, że w wieku poprodukcyjnym jest zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn – aż o 2 tys.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy