Wyróżnione osoby z włodarzem miasta i powiatu. Wyróżnione osoby z włodarzem miasta i powiatu.

Uhonorowani medalem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W naszej okolicy jest wielu liderów lokalnej społeczności, którzy aktywnie działają na rzecz gminy Środa. Dlatego też w piątek 19 stycznia w Hotelu Almarco już po raz siódmy odbył się coroczny Koncert Noworoczny, którego gospodarzem był burmistrz Wojciech Ziętkowski.

Uroczystość mająca na celu podsumowanie minionego roku była okazją do wręczenia medali „Środa Maioris Poloniae gratias agit et meminit” („Środa Wielkopolska dziękuje i pamięta”). To podziękowania dla osób, które swoją codzienną pracą i zaangażowaniem na różnych płaszczyznach przyczyniają do dynamicznego rozwoju gminy.

Witając zaproszonych gości, burmistrz Wojciech Ziętkowski podkreślił, jak istotna jest działalność dla dobra naszego miasta i jak ważni są jego mieszkańcy, a nade wszystko rodziny oraz ich byt i przyszłość.

Podczas tegorocznego koncertu uhonorowano ks. Marcina Nowaka z kościoła pw. NSJ w Środzie za ogrom działań ewangelizacji i organizację Światowych Dni Młodzieży w Środzie. Wyróżnienie przypadło także rodzinie Staszewskich czy właścicielom Browaru „Gzub”, którzy podtrzymują rodzinną tradycję, a dzięki swej przedsiębiorczości rozsławiają nasz region. Natomiast Andrzejowi Kobierskiemu, emerytowanemu dyrektorowi szkoły podstawowej, szkoleniowcowi i trenerowi, wręczono medal za wkład w pracę na rzecz uzdolnionej sportowo młodzieży. Lucyna Iciek, ordynator oddziału dziecięcego w średzkim szpitalu, medal otrzymała z kolei za ogrom dobrego serca i działania podejmowane dla najmniejszych pacjentów, nie wyłączając niesienia ratunku dla ludzkiego życia. Za działalność społeczną dla średzkich inwalidów uhonorowany został prezes PZERiI, Florian Karbowiak. Wreszcie, za działalność społeczną i archiwalną oraz uwiecznianie średzkiego życia i średzkich rodzin na fotografiach medal otrzymał także Józef Odalanowski.

Uroczystość uświetnili Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni szóstej edycji „Mam talent”, która oczarowała średzian rysunkami z piasku – oraz poznański zespół Audiofeels – także uczestnik „Mam talent”, który zaprezentował vocal play: technikę polegającą na wykonywaniu muzyki jedynie przy użyciu głosów, na imitowaniu w ten sposób instrumentów i na tworzeniu wokalnej orkiestry.

Media

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.