Jak się Wam podobają nowe budy podopiecznych średzkiego schroniska? Jak się Wam podobają nowe budy podopiecznych średzkiego schroniska?

Nowe domy dla psów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu w średzkim schronisku przeprowadzono akcję wymiany psich bud na nowe, ocieplane.

Cała akcja została zainicjowana przez jednego z wolontariuszy, Patryka Wawrzyniaka. Wraz z rodziną i przyjaciółmi udało mu się zebrać aż 3 500 zł. Kolejną „cegiełkę” dołożyły Barbara Wójciak i Tatiana Kaczor, kolejne wolontariuszki, ze średzkiego schroniska z akcji „Bazarek Mikołajkowy”, na której udał się uzbierać aż 1 500 zł. „Bazarek” polegał na sprzedawaniu fantów znalezionych w domach wolontariuszek. Resztę dołożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z datków zebranych z 1%. W sumie za kwotę 9 524 zł zakupiono 16 bud dla bezdomnych psów. Nowe budy są ocieplane, komfortowe, a w wejściu jest zasłonka, która dodatkowo ochrania przed warunkami atmosferycznymi. Montaż nowych domków trwał kilka godzin, ale efekt jest bardzo pozytywny. Warto wspomnieć, że tego samego dnia zorganizowano w Środzie bieg na sześć łap.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy