Środa: Kto chciał dokonać ataku na szkołę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Groźba przeprowadzenia ataku terrorystycznego wywołała w minionym tygodniu interwencję średzkiej policji.

Niezależnie od sytuacji, w przypadku gróźb atakiem terrorystycznym, zawsze należy wdrożyć odpowiednie procedury. I choć ten przypadek wydawał się być głupim żartem, to jednak konieczne było zachowanie wszelkich środków ostrożności. 10 czerwca służby powiadomiono o mailu, który wpłynął na pocztę elektroniczną Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej.

Treść wysłana z adresu zawierającego słowo „terrorysci” brzmiała: „Nasza grupa rozczelniła instalacje w sszkole. Dojdzie do zatrucia uczniów i wybuchu gazu. Potem wtargniemy, rozczelnymy gaz. Jedyna szansa zapobiec, to wrzucić 5 kg złota do smietnika” (pisownia oryginalna). W szkole przeprowadzona została ewakuacja personelu oraz czwórki dzieci w wieku 7 lat. Nie stwierdzono zagrożenia. Z naszych informacji wynika, że informacje z innymi groźbami dotarły także do innych szkół. Jak informuje średzka policja, w tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?
Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!