Środa: Batman w średzkiej firmie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polipak jest wiodącym producentem opakowań i worków foliowych. Wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego zakładu. Jednak to Batman z Polipaku stał się ostatnio obiektem zainteresowań Internautów.

Pisaliśmy już o tym, że Polipak ma spory wkład w walkę z koronawirusem. W akcję „Piątka dla Średzkiego Szpitala”, którą zorganizował właśnie Polipak, włączyło się wiele firm, a uzbierana kwota to ponad 260 tys. zł. Umieszczone na facebookowym profilu firmy filmiki, mówiące o właściwej higienie rąk, obejrzało wiele osób.

Jednak zupełnym hitem ostatnich dni jest filmik, w którym w roli głównej wystąpił… Batman. I choć filmik trwa niespełna minutę, to jednak szybko zdobył popularność w sieci. Tym, którzy nie mieli okazji go obejrzeć opiszemy, na czym polega jego fenomen,

Autorzy, z Działu Kontroli Jakości, jak czytamy w poście, postanowili z dużą dozą humoru przedstawić porady dotyczące noszenia maseczek ochronnych. I choć cały materiał zrealizowany został „na luzie”, to jednak przesłanie filmu jest jasne - prawidłowe zakrywanie ust i nosa jest bardzo ważne w czasie pandemii.

W kolejnych scenach filmu widzimy instrukcję, jak należy prawidłowo zakładać maseczkę bądź przyłbicę, jak je zdejmować i gdzie odkładać. Co należy zrobić przed założeniem maseczki i kiedy należy ją zmienić. - Nie nosząc maseczki/przyłbicy bądź zakładając je nieprawidłowo narażasz siebie i innych - głosi napis z ekranu.

Film pojawił się na Facebooku w ubiegły poniedziałek i spotkał się z dobrym odbiorem społecznym. Mimo, że adresowany był głównie do pracowników Polipaku, to jednak poprzez udostępnianie w sieci trafił do znacznie szerszego grona odbiorców. - Bądź jak Batman, NOŚ MASECZKĘ LUB PRZYŁBICĘ w miejscu pracy – brzmi jeden z ostatnich komunikatów widocznych na monitorach.

Takie podejście do tematu sprawia, że w tych trudnych czasach można się jeszcze uśmiechnąć, nawet gdy sprawa dotyczy poważnego tematu epidemii. Oby więcej było takich filmów, które bawią i edukują jednocześnie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?
Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!