W Pfeifer & Langen Polska - cukrownia Środa Wlkp. rozpoczęła się budowa zbiorników na sok gęsty i melasę. W Pfeifer & Langen Polska - cukrownia Środa Wlkp. rozpoczęła się budowa zbiorników na sok gęsty i melasę.

Cukrownia triumfuje. Więcej miejsc pracy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla osób poszukujących pracy pojawiła się okazja do jej podjęcia. Dzięki przeprowadzanym inwestycjom, Pfeifer&Langen Polska w Środzie Wlkp. stworzy więcej miejsc pracy. Średzka cukrownia istnieje od 138 lat, a niemiecka spółka kupiła jej udziały w 1995 r. Firma zaczęła się rozwijać za sprawą wprowadzenia nowych technologii.

W latach 2017-2018 Pfeifer&Langen zainwestuje w zakład w Środzie prawie 400 mln zł. Pieniądze te przeznaczone będą na rozbudowę cukrowni, budowę automatycznego magazynu wysokiego składowania oraz modernizację pakowni. Cukrownia zostanie przebudowana niemal w całości, zwiększając dzienny przerób buraków do 12 000 ton. W wyniku modernizacji pakowni cukru pojawią się nowe linie pakujące i ulepszone zostaną te, które już istnieją. Powstanie również nowoczesny system dystrybucji wyrobów gotowych, obejmujący w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania oraz budynek ekspedycji wyposażony w osiem ramp załadunkowych. Wszystkie te inwestycje przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności grupy Pfeifer&Langen Polska na rynku.

Wspomniane inwestycje rozpoczęły się już w roku 2017. Firma zaakceptowała i realizuje wieloletni plan inwestycyjny, który w perspektywie zapewni jej rozwój, a ludziom w niej zatrudnionym – pewną i stabilną pracę. Lata 2017 i 2018 należy więc – w sensie inwestycyjnym – rozpatrywać razem. Rozpoczęła się budowa zbiorników na sok gęsty i melasę oraz modernizacja oczyszczalni ścieków. Powstały już fundamenty pod nowy dyfuzor wieżowy. Ubiegły rok upłynął również pod znakiem bardzo intensywnych prac przygotowawczych i projektowych, których efekty będziemy mogli oglądać w 2018 roku.
Realizowane inwestycje przyczynią się do powstania nowych miejsc prac i wzrostu zatrudnienia.

Przypomnijmy, że Pfeifer&Langen Polska SA i Pfeifer&Langen Glinojeck SA to spółki produkcyjne, w skład których wchodzą cukrownie w Gostyniu, Miejskiej Górce, Glinojecku i Środzie. Cukrownie wdrożyły zintegrowany system zarządzania jakością, system HACCP „Bezpieczna Żywność” oraz zintegrowany system informatyczny SAP. Rozbudowa fabryki jest możliwa dzięki zniesieniu tzw. reżimu cukrowego, czyli systemu kwotowego na rynku cukru, polegającego na limicie wyprodukowaniu określonej, nieprzekraczalnej ilości cukru. Po likwidacji systemu kwotowego od 1 października 2017 roku cukru można produkować więcej, a dzięki likwidacji ograniczeń powierzchni upraw buraka zwiększy się również zainteresowanie plantatorów tym asortymentem.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wyprzedaż butów...