W czwartek 11 stycznia w sztabie Ośrodka Kultury w Środzie Wlkp. odbyło się zebranie wolontariuszy, którym wydano identyfikatory, puszki i inne gadżety WOŚP. W czwartek 11 stycznia w sztabie Ośrodka Kultury w Środzie Wlkp. odbyło się zebranie wolontariuszy, którym wydano identyfikatory, puszki i inne gadżety WOŚP.

26. finał WOŚP w Środzie zagra od rana do wieczora

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Identyfikatory i puszki wydane. Teraz wolontariusze zbierają siły, by w niedzielę 14 stycznia wyruszyć na ulice Środy. Na wszystkich, w tym dniu czekają wydarzenia sportowe i kulturalne, koncerty, licytacje oraz „Światełko do nieba”. Zatem najbliższa niedziela upłynie w Środzie, podobnie jak w całej Polsce, pod znakiem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Tradycyjnie, finałowi towarzyszyć będą rozmaite wydarzenia w całym kraju, w tym również w Środzie, gdzie Orkiestra grać będzie od samego rana.

Przez cały dzień

Średzki finał rozpocznie się od imprez sportowych: o godz. 9 w LO odbędzie się turniej koszykówki, a godzinę później dwa kolejne wydarzenia: w miejskiej pływalni odbędą się sztafety rodzinne, zaś nad średzkim jeziorem – bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, któremu szersze łamy poświęcamy na stronach sportowych.

Następnie rozpocznie się mityng wydarzeń kulturalnych:, o godz. 14 w OK rozpocznie się koncert Pajszczyk & Sysak, zaś godzinę później, w ramach Klubu Szalonego Podróżnika, odbędzie się spotkanie na temat ponad tysiąckilometrowej pieszej wyprawy Anny Soleckiej i Marty Bogdanowskiej przez północną Hiszpanię. A po jego zakończeniu – spektakl „Rozgwiazdy: krótka historia o pomaganiu” przygotowana przez uczniów SP3.

Później program zdominowany zostanie przez muzykę. O godz. 17 rozpocznie się występ grup tanecznych i wokalnych z Ośrodka Kultury, zaś godzinę później występ zespołu Domniemani. O godz. 19 średzki Finał WOŚP przeniesie się na Stary Rynek, gdzie odbędzie się tradycyjna licytacja, zakończona tzw. „Światełkiem do nieba”. Choć pokaz fajerwerków teoretycznie wieńczy każdą kolejną edycję Orkiestry, nie oznacza to wcale, że będzie on jej ostatnim akcentem. Zaraz po zakończeniu pokazu w sali OK rozpocznie się koncerty zespołów Cisza i Bustergang.

Sztab donosi

W czwartek 11 stycznia w sztabie Ośrodka Kultury odbyło się zebranie wolontariuszy, którym wydano identyfikatory, puszki i inne gadżety WOŚP. Osoby niepełnoletnie musiały mieć rodzica lub opiekuna, by uczestniczyć w Orkiestrze jako wolontariusze. Na czwartkowym spotkaniu obecni byli także funkcjonariusze policji, którzy omówili zasady bezpieczeństwa oraz jak i gdzie wolontariusze mogą szukać pomocy, gdy poczują się zagrożeni. Jak informuje średzki sztab WOŚP, ze względu na intensywność niedzielnego programu godziny rozpoczęcia poszczególnych wydarzeń mogą ulec nieznacznej zmianie. Jeśli zmiany nastąpią, zostaną one ogłoszone na stronie internetowej www.oksroda.pl.

Jednocześnie pamiętajmy, że wciąż zbierane są dary na licytację. Osoby, firmy i instytucje chcące przekazać przedmioty i wesprzeć niedzielną zbiórkę proszone są o kontakt w sekretariacie Ośrodka Kultury. Ostatnią ze zdobyczy, była koszulka piłkarza Roberta Lewandowskiego z Bayern Munchen, z oryginalnym autografem piłkarza.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w ramach 25. Finału WOŚP, w powiecie średzkim zebrano rekordową sumę ponad 105 tys. zł.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy