UM - Życzenia/Reklama

Środa: Dziecko ucierpiało w wypadku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

5-letnie dziecko ucierpiało w zdarzeniu drogowym. Powodem było niezapięcie dziecka w pasy.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 marca w Środzie, a dokładnie na ulicy Weychana. To tam kierowca fiata punto nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającej koparce. W wyniku zderzenia pojazdów z auta osobowego wypadło przez szybę niezapięte dziecko. Jak informuje średzka policja, 5-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Kierowcy punto policjanci zatrzymali prawo jazdy. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, którego kierunek będzie uzależniony od stopnia obrażeń dziecka.

- Przypominamy, że zapinanie pasów, stosowanie fotelików, siedzisk do przewozu dzieci to podstawowe zasady bezpiecznej podróży. Urządzenie do przewozu dzieci powinny być montowane zgodnie z zaleceniami producenta i dostosowane do wieku i wagi małego pasażera - informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa średzkiej policji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ