UM - Życzenia/Reklama

Środa: Już niedługo zakwitną żonkile

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Każdy żonkil jest narcyzem, ale nie każdy narcyz jest żonkilem. Lecz nie charakterystyka tych pięknych kwiatów jest tematem tego artykułu. Już niedługo zakwitną „Pola Nadziei” i każdy z nas będzie mógł przyczynić się do wsparcia bardzo ważnej inicjatywy.

Wkrótce zakwitną żonkile. To oznacza, że zażółcą się „Pola Nadziei”. Także w Środzie, z inicjatywy Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla. A wszystko to, by zebrać środki na budowę ośrodka dla przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Już trwają szkolenia wolontariuszy.

Przygotowując się do tej akcji uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych uczestniczą w warsztatach pt. „Praktyczne przygotowanie wolontariuszy do udziału w akcjach wspierających budowę hospicjum w Środzie” finansowanych przez gminę, natomiast młodzież szkół średnich bierze udział w warsztatach pt. „Idea pomocy hospicyjnej – jestem na „tak”. Przygotowanie wolontariuszy cz. II”, współfinansowanych z kolei przez powiat. Tegoroczne spotkania są prowadzone, podobnie jak w latach ubiegłych, przez socjolożkę i edukatorkę Zofię Małkowicz-Daszkowską, doktorantkę UAMu oraz dodatkowo przez specjalistkę ds. wolontariatu i edukatorkę, Elżbietę Niewiadomską. Dotychczasowa działalność edukacyjna przekłada się na podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej idei wolontariatu, ale także podnosi u młodych ludzi odwagę publiczną i umiejętności nawiązywania bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami naszego powiatu. Do ukończenia budowy niezbędna jest jeszcze spora suma pieniędzy.

Nie każdy ma czas i ochotę, aby 21 marca uczestniczyć w akcji „Pola Nadziei”. Jednak większość z nas może wspomóc to dzieło, przekazując 1% podatku na cel szczególny. Wystarczy wpisać jako cel Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla KRS 0000423218. Tak wiele, za tak niewiele. - Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową życzliwość i wierzymy w Państwa pomoc również podczas kolejnej zbiórki – mówi Barbara Król, prezes Stowarzyszenia.

AKTUALIZACJA[10.02.2020.;godz. 16.15]

Pola Nadziei zostały odwołane. Aktualnie nie jest znana data przeniesionego wydarzenia. Będziemy informowali na bieżąco.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ