Wydrukuj tę stronę

Środa: Rozpoczęło się grillowanie Ziętkowskiego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Były burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski po ponad rocznej przerwie pojawił się na sesji rady miejskiej. Dawna opozycja, a teraz grupa trzymająca władzę tylko na to czekała. Rozpoczęła frontalny atak na byłego włodarza miasta.

Ziętkowski na sesjach nie bywał, bo chorował. Pojawił się w czwartek po południu w bibliotece. – Wielu radnych czekało na ten temat, kiedy radny się pojawi, bo będzie to okazja do zadania pytań – zaczął przewodniczący rady, Paweł Wullert. Przewodniczący rady pytał m.in. o budżet na rok 2019, który zaplanowała administracja Ziętkowskiego. Zdaniem Wullerta był on fatalnie zaplanowany.

Z kolei Jarosław Frach zarzucił Ziętkowskiemu, że doprowadził gminę na skraj bankructwa. – Jest pan słabym ekonomistą, bo doprowadził gminę Środa na skraj przepaści. Zarżnął pan gminę na 80 mln zł. Gmina stanęła na skraju bankructwa. Jaki miał pan pomysł na spłacanie zadłużenia? – dopytywał.

Odpowiedzi byłego burmistrza wyraźnie nie spodobały się, a nawet zdenerwowały pytających. Wywiązała się pyskówka, która zakończył Ziętkowski. – W związku z tym, że państwo nie chcecie słuchać, tylko chcecie mówić, to ja w tym momencie zamilknę i proszę sobie dalej zadawać pytania. Ja nie będę odpowiadał – uciął wszelką dyskusję.

W trakcie czwartkowych obrad rada wybrała m.in.: nowych ławników do orzekania w sprawach cywilnych przy Sądzie Rejonowym z Środzie. Nowymi ławnikami zostali Karolina Konieczna, Ilona Maria Pawlak, Zofia Tomczak i Józef Labijak. Rada podjęła też uchwałę w sprawie ustalenia sieci przedszkoli w gminie Środa oraz w sprawie określenia obwodów szkół podstawowych na terenie gminy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.