Środa: Powraca śmieciowy problem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Duże zainteresowanie w ostatnich dniach wywołało zdjęcie ze stertą śmieci na jednym ze średzkich osiedli. Powracają pytania o częstotliwość wywozu odpadów selektywnych.

W dyskusji, która wywołała się kilka dni temu na facebookowej grupie „Mieszkańcy Powiatu Średzkiego” pojawiło się sporo uwag co do wywozu odpadów. Dotyczy to zwłaszcza odpadów segregowanych, które są wywożone raz w miesiącu. - Tworzywa sztuczne moim zdaniem powinny być wywożone 2 razy w miesiącu, tak jak odpady zmieszane bo tego jest najwięcej. Tyle jest tych worków, że UK zabierają śmieci na 2 podejścia. Przynajmniej tak jest w rejonie XIII – czytamy w jednym z komentarzy na wspomnianym portalu społecznościowym.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia obowiązuje zmieniona segregacja odpadów. Śmieci należy segregować z podziałem na cztery frakcje: papier, tworzywa sztuczne, szkło bezbarwne i szkło kolorowe. Odpady selektywne odbierane są raz w miesiącu, z kolei odbiór odpadów zmieszanych następuje dwa razy w miesiącu. Obecny harmonogram jest ważny do końca marca.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ