Środa: Punkt widokowy na Górce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku będzie można w sposób bezpieczny wejść na Górkę Wojtaszaka, która znajduje się przy średzkim jeziorze. Prace mają potrwać maksymalnie do końca maja.

Według planów miejskich urzędników, na szczycie tej góry zostanie zamontowana platforma widokowa. Będzie ona drewniana o wymiarach 12 m długości i 5 m szerokości z desek, łącznie z drewnianą balustradą. W planach inwestycyjnych jest też wykonanie schodów w części górki, aby móc bezpiecznie wejść na najpopularniejsze średzkie wzniesienie.
Dodajmy też, że urzędnicy z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych planują wykonanie trzech nowych przejść dla pieszych na zachodniej ramie miasta. Dwa z nich powstaną przy Górce Wojtaszaka: jedno między nowym parkiem Łazienki, a wspomnianą górką, drugie w pobliżu tamy przy średzkim jeziorze. Będą to tzw. przejścia aktywne, czyli nad znakami pojawią się światła pulsacyjne. To rozwiązanie będzie też zastosowane przy przejściu na ul. Popiełuszki (w pobliżu nowo otwartej Biedronki). Ponadto to przejście ma też zostać wywyższone.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ