GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Coraz mniejsze wpływy ze strefy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niecałe 30 tysięcy złotych wpłynęło do budżetu strefy płatnego parkowania za grudzień. Był to trzeci miesiąc funkcjonowania tego rozwiązania w centrum miasta.

W grudniu sprzedaż kart zegarowych i biletów parkingowych wyniosła łącznie 21 788 zł. Z kolei z tytułu opłat abonamentowych było to 2 720 zł. Zakup biletów w parkometrach przyniósł łącznie 5 177,70 zł. Wydrukowano też 2194 sztuk bezpłatnych biletów parkingowych, które uprawniały do jednej godziny bezpłatnego postoju. W grudniu nałożono też mandaty na 208 kierowców na łączna sumę 6 240 zł. Grudniowe wpływy są wyraźnie niższe niż te w poprzednich miesiącach.

Przypomnijmy, że w listopadzie do budżetu strefy wpłynęło łącznie 43 797 zł. Składały się na to: sprzedaż kart zegarowych i biletów parkingowych (30 622 zł), opłaty abonamentowe (7 830 zł) i zakup biletów w parkometrach (5 345,80 zł). Ponadto opłatę dodatkową za brak biletu naliczono 307 kierowcom na łączną kwotę 9 280 zł.

Największe wpływy przyniósł pierwszy miesiąc funkcjonowania strefy, czyli październik. Wtedy to do budżetu strefy wpłynęło 90 657 zł. Było to spowodowane głównie zakupem kart zegarowych uprawniających do jednej bezpłatnej godziny parkowania przez znaczną część mieszkańców. Ze sprzedaży wspomnianych kart i biletów parkingowych uzbierała się kwota 76 773 zł. Na tę kwotę złożył się też: zakup biletów w parkometrach (2 994 zł) i przez aplikację mobilną (540 zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ