GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Gdzie wyrzucić choinkę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powoli kończy się okres świąteczny i tym samym pojawi się problem zalegania choinek w domach. W jaki sposób właściwie można pozbyć się świątecznego drzewka?

Z takim zapytaniem zwrócił się do naszej redakcji jeden z czytelników. Zwrócił on uwagę, że w poprzednich latach publikowany był specjalny harmonogram, w którym to były podawane dni odbioru choinek przez Usługi Komunalne. W poprzednim roku akcja była kontynuowana przez gminną spółkę, jednak w tym roku to nie nastąpi. Jak poinformował nas Jerzy Małecki, prezes Usług Komunalnych, akcja została zawieszona ze względu na zbyt duże koszty.

To oznacza, że świątecznego drzewka należy pozbyć się w inny sposób. Można je bezpłatnie przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Kilińskiego. Tam pracownicy bezpłatnie przyjmą choinkę, jednak trzeba już samodzielnie zadbać o jej transport. Co istotne, nie należy pozbywać się takich drzew na własną rękę. Straż miejska posiada uprawnienia do wystawiania mandatów nawet do kwoty 500 zł za takie wykroczenie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ