GPŚ - Usługi graficzne

Rumiejki: Powstanie zawrotka dla autobusów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już wkrótce w Rumiejkach powstanie łuk, który pozwoli na zawracanie autobusów komunikacji podmiejskiej. Takie rozwiązanie przyniesie sporo korzyści mieszkańcom sołectwa.

O to rozwiązanie postulował sołtys miejscowości i radny Mateusz Czaplicki. W pierwszych dniach roku na zlecenie gminy Środa inwestycję rozpoczęła spółka Powiatowe Centrum Inwestycji. Obecnie trwają prace polegające na usunięciu wierzchniej warstwy gleby. Później nastąpi nawiezieniu i ubicie kruszywa, co pozwoli na utwardzenie łuku. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie uruchomienie w Rumiejkach nowej linii komunikacji, która dowiezie uczniów do szkoły w Starkówcu Piątkowskim.

Mateusz Czaplicki złożył też wniosek do Zakładu Gospodarki Komunalnej dotyczący sąsiedniego Tadeuszewa. – Zwracam się z uprzejmym wnioskiem o zakup i montaż wiaty przystankowej w miejscowości Tadeuszewo przy przystanku prowadzącym do Ulejna. Z przystanku korzystają dzieci dojeżdżające do szkoły, które w razie deszczu bądź porywistego wiatru stoją bez osłony narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne – czytamy we wspomnianym wniosku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ