×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Duża popularność lodowiska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To jest udany początek sezonu dla średzkiego lodowiska. Przez 1,5 miesiąca jego funkcjonowania odwiedzających było znacznie więcej niż w ostatnich miesiącach 2018 r.

Z informacji, które uzyskaliśmy od Mariusza Kułaka z Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki wynika, że od 25 listopada do 31 grudnia 2019 r. z lodowiska skorzystało łącznie ok. 9 tys. osób. To oznacza znaczny wzrost zainteresowania ślizganiem się po lodzie z poprzednim sezonem. Dodajmy, że wtedy podczas całego sezonu, który trwał od połowy listopada do połowy marca z tafli lodowiska skorzystało ok. 12 tys. osób. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku ten rekord zostanie pobity.

Wpływ na większe zainteresowaniem lodowiskiem ze strony średzian najprawdopodobniej jest spowodowany ustawieniem kontenerów, w których można przebrać się przez jazdą na łyżwach. Nie było ich podczas pierwszego sezonu funkcjonowania lodowiska. Ponadto sporo średzian przychodzi na taflę już z własnymi łyżwami, a w poprzednim sezonie znacznie więcej było ich wypożyczeń.

Przypomnijmy, że za skorzystanie z lodowiska od poniedziałku do czwartku będzie trzeba zapłacić 4 zł (bilet ulgowy) lub 8 zł (bilet normalny). Wyższe stawki będą obowiązywały w weekendy: 6 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Będzie można zakupić też bilety rodzinne małe 2+1 (17 lub 21 zł), rodzinne średnie (20 lub 25 zł) lub rodzinne duże dla rodziny z trójką dzieci (22 lub 28 zł). Powyższe ceny dotyczą godzinnego korzystania z lodowiska. Można będzie też nabyć karnety na 10 wejść (ulgowy – 35 zł, normalny – 70 zł), wypożyczyć łyżwy (5 zł), pingwinka (5 zł) lub naostrzyć łyżwy (15 zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.