×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Komu przeszkadzają inwestycje?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Temat aktów wandalizmu na ulicach Środy pojawia się niemal w każdym miesiącu. W minionych dniach doszło do kolejnych zniszczeń mienia.

W poprzednim numerze „Głosu Powiatu Średzkiego” informowaliśmy o wybitej szybie na niedawno oddanym do użytku węźle przesiadkowym przy ul. Inwalidów Wojennych. Jak poinformował nas Waldemar Owczarzak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, straty wyniosły 800 zł. To nie była jedyna sytuacja, w której wandale dali o sobie znać.

Dokładniejsze statystyki podczas ostatniej sesji rady miejskiej przytoczył Jarosław Frach, przewodniczący komisji infrastruktury. Poza wspomnianym wybiciem szyby doszło też do uszkodzenia konstrukcji renifera na Starym Rynku, zbicia szyb na przystanku autobusowym w Szlachcinie, obalenia znaków na Powstańców Wielkopolskich w Środzie i zniszczenia trzech tablic informacyjnych przy domkach dla jeży w średzkich parkach. Łącznie straty wyniosły 2,5 tys. zł.

Radny Jarosław Frach apelował do komendanta straży miejskiej Dariusza Czubaja o przedstawienie w najbliższym czasie planu rozwoju monitoringu w mieście. Dodajmy, że na tel cel w miejskim budżecie na przyszły rok przeznaczono 100 tys. zł. Do dyskusji włączył się też radny Grzegorz Budasz, który zwrócił uwagę na niewystarczający czas reakcji. Zaapelował on o organizowanie komisji poświęconej sprawom bezpieczeństwa. Zasugerował też zastanowienie się nad zmianami w funkcjonowaniu straży miejskiej, m.in. wspólne patrole policjantów i strażników miejskich.

Przypomnijmy, że według wyliczeń Zakładu Gospodarki Komunalnej wandale od początku stycznia do końca listopada spowodowali straty w mieniu komunalnym w wysokości ponad 54 tys. zł. Dodajmy, że za tę kwotę można zakupić np. 163 kosze uliczne, 7 wiat przystankowych lub 125 ławek parkowych lub wykonać prace budowlane – wyrównać 9 km dróg gruntowych wraz z wbudowaniem warstwy kruszywa granitowego lub wybrukować 366 m2 chodnika. Wiadomo już, że kwota dotycząca strat do końca roku na pewno jeszcze wzrośnie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.