×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Zmiana organizacji ruchu w styczniu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawdopodobnie w tym roku dojdzie do zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Olimpijskiej. Projekt jest opiniowany przez średzką policję.

Przypomnijmy, że w tym miejscu problemem jest przede wszystkim wyjazd z ul. Łąkowej na Kościuszki. – Od kiedy położono asfalt na ul. Łąkowej, to skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Środzie. Samochody zjeżdżające z przejazdu kolejowego, nie zwracają uwagi na znak ustąp pierwszeństwa i jednocześnie wymuszają pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Olimpijskiej – napisała internautka na grupie facebookowej „Mieszkańcy Powiatu Średzkiego”.

Dodajmy, że obecnie pierwszeństwo na tej drodze mają kierowcy poruszający się ul. Olimpijską, którzy zjeżdżają po łuku w prawo na ul. Kościuszki. Wiele wskazuje na to, że to się zmieni za sprawą działań Starostwa Powiatowego. Po zmianach w organizacji ruchu pierwszeństwo mają mieć kierowcy, którzy będą przemieszczać się po ul. Łąkowej i Kościuszki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.