×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Mandaty w strefie na prawie 10 tysięcy! Fot. Radosław Jagieła

Środa: Mandaty w strefie na prawie 10 tysięcy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy statystyki dotyczące wpływów ze strefy płatnego parkowania w listopadzie. Jak można się było spodziewać, są one znacznie niższe w październiku.

Największą część przychodów strefy w październiku stanowił zakup przez mieszkańców kart zegarowych i biletów parkingowych. To kwota 76 773 zł. Opłaty abonamentowe w październiku przyniosły 10 350 zł, a zakup biletów w parkometrach to kwota 2 994 zł. Większość osób zdecydowało się na płatność gotówką (2 808,70 zł), a zdecydowanie mniej pieniędzy było z płatności kartą (186 zł). Osobną część stanowi dokonywanie płatności za pośrednictwem aplikacji SkyCash (540 zł).

Przypomnijmy, że październik był miesiącem, kiedy na kierowców nie były jeszcze nakładane mandaty za brak biletów parkingowych. To zmieniło się w listopadzie. W minionym miesiącu łącznie ukarano 307 kierowców na łączną kwotę 9 280 zł. W listopadzie znacząco zmniejszyły się też wpływy ze sprzedaży kart zegarowych i biletów parkingowych. Łącznie jest to kwota 30 622 zł. Ponadto do budżetu strefy wpłynęło 7 830 zł z opłat abonamentowych oraz 5 345 zł za zakup biletów w parkometrach.

Porównując dane z minionych dwóch miesięcy widać spodziewany spadek zakupu zegarów abonamentowych. Nie jest to niespodzianką, bo jego zakup jest jednorazowy. Dodajmy też, że ważność zegara, dzięki któremu można bezpłatnie parkować raz dziennie do 59 minut, obowiązuje formalnie do końca 2020 roku.

Uwagę zwracają też większe wpływy, które dotyczą kupna biletów w parkometrach. To jedynie potwierdza słuszność zakupu czterech dodatkowych urządzeń, które do końca tego roku staną w strefie (przy ratuszu i na ul. Kilińskiego, Szpitalnej i Inwalidów Wojennych).

Warto też dodać, że wszystkie wspomniane liczby stanowią wpływy do budżetu strefy. Nie wiadomo jeszcze, jaki jest konkretny zysk po odliczeniu kwoty wydanej m.in. na zakup zegarów i prowizji dla właścicieli sklepów. Do tematu będziemy powracać.

► CZYTAJ TAKŻE: Ponad 90 tys. zł przychodów w październiku

► CZYTAJ TAKŻE: Będą nowe parkomaty

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.