×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Polskie wigilie w rolibudzie [ZDJĘCIA] Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Polskie wigilie w rolibudzie [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Szkół Rolniczych zaprosił we wtorek średzian na kiermasz bożonarodzeniowy „Święta w polskim domu – tradycyjnie i nowocześnie”, podczas którego zaprezentowane zostały tradycje wigilijne charakterystyczne dla różnych regionów Polski. Chętni mogli spróbować śledzia kaszubskiego, bigosu czy pierogów z różnym farszem, które specjalnie na tą okazję przygotowali uczniowie klas technikum technologii żywności.

– Podczas kiermaszu uczniowie przygotowali wystawę, na której prezentowane są stoły wigilijne z różnych regionów Polski, z charakterystycznymi dekoracjami, wpisującymi się w kulturę i tradycję dla Śląska, Kaszub, Mazowsza czy Wielkopolski. Uczniowie z klas technikum technologii żywności przygotowali takie potrawy jak śledź kaszubski, bigos czy pierogi z różnym farszem – wyjaśnia Ewelina Zawielak, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie.

W rolibudzie można było zakupić ekologiczne choinki, które po świętach będzie można posadzić w  przydomowym ogródku. Panie mogły zrobić sobie karnawałową stylizację paznokci hybrydowej, którą przygotowały uczennice z liceum kosmetycznego. Nie zabrakło również animacji dla dzieci, a w świąteczny klimat wprowadził koncert kolęd i piosenek świątecznych, zorganizowanych przez uczniów szkoły, którzy śpiewali nie tylko w języku polskim, ale również francuskim czy niemieckim.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.