×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Zatrzymani za liczne włamania Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie

Środa: Zatrzymani za liczne włamania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o dokonanie szeregu włamań na terenie Środy i Swarzędza. Zarzuty usłyszała również partnerka włamywacza. Śledczy zabezpieczyli skradzione mienie oraz narzędzia używane do włamań.

Jak informuje średzka policja, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pracowali nad wyjaśnieniem spraw związanych z szeregiem włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Efektem pracy śledczych było ujęcie sprawcy na gorącym uczynku. W nocy 9 grudnia policjanci zatrzymali 33-latka w rejonie zaplecza jednego ze sklepów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim sprzęt, który używał do włamań.

- Cały materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił ustalić, że mężczyzna ten jest sprawcą pięciu włamań do różnych punktów handlowych na terenie Środy i jednego w Swarzędzu. Policjanci ustalili również, że w dokonywaniu włamań pomagała mu partnerka. 33-latka również została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Podczas przeszukań miejsc, które użytkował włamywacz, detektywi odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Wśród nich sporo wyrobów tytoniowych - informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

W oparciu o dowody, które zgromadzili śledczy, prokurator wnioskował o zastosowanie wobec włamywacza środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do twego, zatem 33-latek oczekiwać będzie na rozprawę w areszcie. Za dokonane przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Kwietniewska.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.