×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Ułożenie kostki Rubika wymaga czasu i ćwiczeń. Będzie się można o tym przekonać 21 grudnia w rolibudzie Ułożenie kostki Rubika wymaga czasu i ćwiczeń. Będzie się można o tym przekonać 21 grudnia w rolibudzie Fot. Pixabay

Środa: Będą układać kostkę Rubika na czas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych odbędzie się Cubers Eve, czyli zawody w układaniu kostki Rubika.

– Do Środy przyjadą liczni wielokrotni mistrzowie i rekordziści Polski w układaniu różnych kostek, a także aktualny rekordzista świata w średniej ułożeń kostki czworościennej, tzw.Pyraminxa pochodzący z Poznania Tymon Kolasiński . Zawodnik ten ustanowił w lipcu tego roku na zawodach w Sydney nowy rekord Europy także w klasycznej (3x3x3) kostce Rubika. Jego wynik 4,51 s jest w tej chwili szóstym wynikiem na świecie. Mimo bardzo młodego wieku (14l) jest on również posiadaczem rekordów Polski w kostkach: 5x5x5 (45,38s) i 6x6x6 (1:24,69), które pobił w tym roku, a które były dotychczas domeną starszych, bardzo doświadczonych zawodników – zapowiada Iwona Grynia, współorganizatorka Cubers Eve.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć również zmagania znanego z programu "The Brain.Genialny umysł" Kamila Przybylskiego, który w niecałą godzinę ułożył 42 kostki bez patrzenia. Na Cubers Eve będzie można zobaczyć również układnie kostki klasycznej stopami czy rywalizację w układaniu najmniejszej kostki Rubika o wymiarach 2x2x2 cm.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.