Wydrukuj tę stronę
Wielu kierowców wyjeżdżając z ul. Łąkowej jedzie prosto zamiast ustąpić pierwszeństwo Wielu kierowców wyjeżdżając z ul. Łąkowej jedzie prosto zamiast ustąpić pierwszeństwo Fot. Google Street View

Środa: Będą zmiany przy Jagiellońskim?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Olimpijskiej wkrótce może dojść do zmian w organizacji ruchu pojazdów. Urząd Miejski rozważa wprowadzenie innego oznakowania.

Problemem jest wyjazd z ul. Łąkowej na Kościuszki.
– Od kiedy położono asfalt na ul. Łąkowej, to skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Środzie. Samochody zjeżdżające z przejazdu kolejowego, nie zwracają uwagi na znak ustąp pierwszeństwa i jednocześnie wymuszają pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Olimpijskiej – napisała internautka na grupie facebookowej „Mieszkańcy Powiatu Średzkiego”.

Dodajmy, że obecnie pierwszeństwo na tej drodze mają poruszający się ul. Olimpijską, którzy zjeżdżają po łuku na ul. Kościuszki. Nie jest wykluczone, że to się zmieni. Urząd Miejski rozważa wprowadzenie innej organizacji ruchu, w której to mieszkańcy wyjeżdżając z ul. Łąkowej mieliby pierwszeństwo przejazdu.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Łąkowej została zrealizowana w październiku i obejmowała remont istniejącej nawierzchni drogi z tłucznia kamiennego i masy asfaltowej. W jej miejsce pojawiła się nowa nawierzchnia z mieszanek
mineralno-bitumicznych grysowych jako warstwa ścieralna. Całkowita długość przebudowanej drogi wyniosła 1044 m. Inwestycja zrealizowana została ze środków gminnych oraz pomocy finansowej powiatu średzkiego w formie dotacji celowej.

Wartość wykonanych prac wyniosła 209 100 zł. Według założeń urzędników, inwestycja ma stanowić ważny element w systemie funkcjonowania sieci dróg gminnych i wpłynąć na częściowe udrożnienie ul. Niedziałkowskiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.