×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Ewa Jasińska (13 sierpnia 1949 – 16 grudnia 2019) Ewa Jasińska (13 sierpnia 1949 – 16 grudnia 2019) Fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Środzie

Zmarła średzianka o wielkim sercu

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W poniedziałek 16 grudnia, w wieku 70 lat, odeszła od nas Ewa Jasińska – średzianka znana i kojarzona z miłości do fotografii, zwierząt i przyrody, a przede wszystkim wielka fanka i znawczyni ptaków.

Jej przepiękne zdjęcia można było obejrzeć na jednej z wystaw w średzkim Centrum Informacji Turystycznej. Podróżowała po całym świecie w poszukiwaniu przygód, nie lubiła nudy, była ciekawa życia. Ewa czynnie brała także udział w życiu Środy, uwieczniając na swoich fotografiach wszystkie ważne dla miasta momenty. Przez wiele lat była członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz kół miłośników ptaków.

Jednak najbardziej cenioną cechą przez wszystkich jej znajomych i przyjaciół była bezwarunkowa chęć pomocy ludziom i zwierzętom. Uratowała wiele istnień – ptaków, jeży, które wychowywała miesiącami, by później wypuścić je na wolność. Nie oczekiwała niczego w zamian.

– Pani Ewa była człowiekiem o wielkim sercu, gdzie zawsze bezinteresownie pomagała zwierzętom, nie chcąc nic w zamian. Była wieloletnim członkiem naszej organizacji. Najczęściej opiekowała się ptakami, ale również jeżami i psami. Będzie nam jej bardzo brakować – wspomina Paula Koczorowska, prezes średzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W pamięci ludzi z pewnością pozostanie jako zawsze uśmiechnięta, kochająca życie i pełna energii Ewka, która podkreślała, że trzeba korzystać z każdego dnia, dopóki ma się okazję.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.