×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Będą nowe parkomaty Fot. Radosław Jagieła

Środa: Będą nowe parkomaty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawdopodobnie do końca roku pojawią się cztery nowe parkometry w średzkiej strefie płatnego parkowania. Wiemy, gdzie staną nowe urządzenia do pobierania opłat.

Przypomnijmy, że podczas jednej z ostatnich sesji rady miejskiej w budżecie zaplanowano 130 tys. zł na zakup czterech nowych urządzeń. Jedyne dwa parkometry w strefie zostały zamontowane na ul. Wiosny Ludów i pl. Armii Poznań.

Mieszkańcy niejednokrotnie wskazywali, że ich ilość nie jest wystarczająca ze względu na znaczny obszar oddziaływania strefy. Z informacji, które uzyskaliśmy w Biurze Strefy Płatnego Parkowania wynika, że nowe parkometry staną przy ratuszu, a także na ul. Kilińskiego, Szpitalnej i Inwalidów Wojennych.

Te lokalizacje częściowo pokrywają się z propozycjami radnego Mateusza Czaplickiego ze stowarzyszenia „Teraz Średzianie”. Zaproponował on umieszczenie nowych parkometrów na ul. Kolegiackiej (przy Starym Rynku), Czerwonego Krzyża (na wysokości targowiska), Krótkiej (przy Starym Rynku) i Inwalidów Wojennych (teren pętli autobusowej, przy zbiegu ulicy Lipowej i Dąbrowskiego).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.