×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Urząd paszportowy będzie mieścić się w budynku przy ul. Żwirki i Wigury. Ma zostać uruchomiony w marcu Urząd paszportowy będzie mieścić się w budynku przy ul. Żwirki i Wigury. Ma zostać uruchomiony w marcu Fot. Radosław Jagieła

Środa: Ponad 100 tys. zł na remont biura paszportowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 100 tysięcy złotych może kosztować adaptacja pomieszczeń w budynku przy ul. Żwirki i Wigury na potrzeby średzkiego punktu paszportowego.

Przypomnijmy, że średzki punkt paszportowy powstanie prawdopodobnie do marca 2020 r. Będzie to dziesiąta lokalizacja na terenie Wielkopolski, w której będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu i odebrać gotowy dokument.

Obecnie sprawy paszportowe są prowadzone w oddziałach w Poznaniu, Koninie, Lesznie, Kaliszu, Pile i terenowych punktach w Ostrowie Wielkopolskim, Nowym Tomyślu, Szamotułach i Gnieźnie. Nowy punkt wypełni lukę wśród miejsc obsługi klienta w sprawach paszportowych w rejonach położonych na wschód od Poznania. Poza klientami z powiatu średzkiego, punkt będzie dobrą lokalizacją dla mieszkańców powiatu: śremskiego, jarocińskiego i wrzesińskiego.

Powiat Średzki zobowiązał się m.in. do zapewnienia odpowiedniego lokalu (sali obsługi klienta z dwoma stanowiskami, poczekalni, zaplecza), wyposażenia pomieszczeń w meble i sprzęt biurowy oraz finansowania kosztów utrzymania i ochrony punktu. Po stronie wojewody wielkopolskiego pozostaje m.in. wyposażenie punktu w aktywną infrastrukturę sieciową i sprzęt komputerowy, finansowanie zatrudnienia i szkoleń pracowników oraz zapewnienie transportu dokumentów.

Szacuje się, że w punkcie paszportowym w Środzie przyjmowanych będzie około 1000 wniosków paszportowych miesięcznie. Dodajmy, że do końca października 2019 r. w Wielkopolsce złożono ponad 134 tys. zł wniosków o wydanie paszportu. W całym roku ubiegłym było to 130 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.