×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Kupili zamiatarkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Gospodarki Komunalnej w minionym miesiącu zakupił nowy sprzęt. Może być on wykorzystywany do wielu zadań dotyczących utrzymania czystości w mieście.

Jest to nośnik narzędzi firmy Karcher. Jego głównym zadaniem jest zamiatanie. – Urządzenie posiada dwie niezależne szczotki, którymi operator steruje za pomocą joysticka. Jest to nas bardzo ważne zwłaszcza na ulicach jednokierunkowych. Możemy zamiatać równocześnie prawą i lewą drogi – mówi Waldemar Owczarzak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.

To jednak nie koniec zalet nowego urządzenia. – Mamy też myjkę ciśnieniową ze zbiornikiem 200-litrowym, co rozwiązuje nam problem mycia ławek w parku i znaków. Dodatkowo jest też system koszący i zbierający liście. Pracuje on na trzech różnych wysokościach. Operator może regulować strumień ssania. Urządzenie posiada też zbiornik o pojemności jednego metra sześciennego. Jest też możliwość podnoszenia do 2,5 metra i wysypania liści na przyczepę – dodaje Owczarzak.

Urządzenie posiada też nożyce hydrauliczne, które pozwalają na koszenie żywopłotów. Dodatkowo w planach Zakładu Gospodarki Komunalnej jest też dokupienie parownicy i odchwaszczarki. Będą to urządzenia, które pozwolą na wykaszanie zielska. Nie jest wykluczone, że taki sprzęt trafi do gminnej instytucji w przyszłym roku. Tymczasem koszt zakupu omawianego urządzenia wyniósł dokładnie 423 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć też koszty leasingu zamiatarki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.