×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Będzie zakaz sprzedaży alkoholu? Fot. shutterstock

Środa: Będzie zakaz sprzedaży alkoholu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Radny Grzegorz Budasz proponuje ograniczenia dotyczące sprzedaży alkoholu. Według jego zapowiedzi pod obrady rady miejskiej zostanie wprowadzony projekt uchwały.

Podczas ostatniej sesji radny z ugrupowania NaszePSR.pl zapowiedział, że przedstawi projekt uchwały dotyczący zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22:00. To ograniczenie ma zapobiec aktom wandalizmu, które pojawią w mieście, zwłaszcza w okolicach Jeziora Średzkiego. Obowiązuję tam strefa, w które dopuszczalne jest spożywanie alkoholu.

Radny Grzegorz Budasz na ostatniej sesji wyraził swoje krytyczne zdanie na ten temat.

– Wszyscy mamy wyobraźnię. Dzieci kąpią się w jeziorze, a obok stoją dwie kasty piwa. Jaki dajemy przykład dzieciom o wychowaniu w trzeźwości? – pytał retorycznie Budasz.

Pomysł radnego jest na razie dość ogólnikowy. Nie wiadomo, czy miałby objąć teren całego miasta czy też jedynie centrum.

Dodajmy, że podobne ograniczenia obowiązują obecnie m.in. w takich miastach jak: Poznań, Łódź czy Gorzów Wielkopolski.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.