×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Można już ślizgać się po lodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 100 osób pojawiło się na lodowisku przy średzkim stadionie w pierwszym dniu funkcjonowania. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w poniedziałek 25 listopada.

W ostatnich dniach pogoda była na tyle sprzyjająca, że pozwoliło to na przygotowania tafli lodowiska. Jak informował nas Mariusz Kułak z Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, jedynie zbyt wysoka temperatura może opóźnić otwarcie lodowiska. Tak się jednak nie stało, dlatego kilka minut po 17.00 pierwsi amatorzy jazdy na lodzie mogli sprawdzić stan lodu.

Pierwszego dnia z lodowiska skorzystało 160 osób. Dodajmy, że z obiektu można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-21:00, a weekendy 11:00-21:00. Jedna sesja przejazdowa trwa godzinę, po czym następuje pół godziny przerwy na czyszczenie lodu. Co istotne, maksymalnie na taflę podczas jednej sesji może zostać wpuszczone 70 osób.

W porównaniu z poprzednim sezonem znacznie poprawiły się warunki dla odwiedzających obiekt przy ul. Sportowej. Stanęły tam cztery kontenery. W jednym z nich znajduje się pomieszczenie gospodarcze, gdzie wydawane są łyżwy i pozostałe niezbędne wyposażenie. Kolejne dwa zostały przeznaczone na ogrzewane szatnie. Z kolei w tym ostatnim mieści się toaleta.

Za skorzystanie z lodowiska od poniedziałku do czwartku będzie trzeba zapłacić 4 zł (bilet ulgowy) lub 8 zł (bilet normalny). Wyższe stawki będą obowiązywały w weekendy: 6 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Będzie można zakupić też bilety rodzinne małe 2+1 (17 lub 21 zł), rodzinne średnie (20 lub 25 zł) lub rodzinne duże dla rodziny z trójką dzieci (22 lub 28 zł). Powyższe ceny dotyczą godzinnego korzystania z lodowiska. Można będzie też nabyć karnety na 10 wejść (ulgowy – 35 zł, normalny – 70 zł), wypożyczyć łyżwy (5 zł), pingwinka (5 zł) lub naostrzyć łyżwy (15 zł).

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie lodowisko funkcjonowało do pierwszych dni marca. Wtedy to po raz ostatni po tafli lodu średzianie mogli pojeździć w niedzielę 3 marca. Z lodowiska przez cały okres funkcjonowania skorzystało łącznie 12 tysięcy osób.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.