×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Szkoła przyjazna niepełnosprawnym

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Środzie działa już drugi rok. Niepełnosprawne dzieci i młodzież radośnie i aktywnie spędza tam czas. Kolejny rok szkolny również przebiega pod szyldem wielu wydarzeń.

Przyjazne środowisko i bezpieczne warunki jakie przygotowano przy ul. Kosynierów 2B, bo tam mieści się placówka, pozwalają uczniom na rozwój, przygotowanie do funkcjonowania w społeczeństwie, a także na zrozumienie i akceptację. W tym roku szkolnym uczniowie także spędzają aktywnie czas. Brali czynny udział w „sprzątaniu świata”i odwiedzili poznańskie ZOO, a co tydzień średzką pływalnię.

Ponadto organizowane wycieczki, zajęcia, spotkania i imprezy, takie jak: Dzień Chłopca, sadzenie kwiatów i cebulek, udział w przedstawieniu Filharmonii Pomysłów, spotkanie z funkcjonariuszami policji, Święto Dyni i Święto Niepodległości, zapalenie znicza na cmentarzu czy uczestnictwo w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami” w średzkim Ośrodku Kultury. Sprawiają one radość uczniom, pozwalają nabywać wiedzy, poznawać otoczenie i integrować się z rówieśnikami.

W najbliższym czasie dla uczniów zaplanowano wycieczkę do średzkiego schroniska dla zwierząt, Andrzejki, 9 grudnia odbędą się warsztaty wraz z rodzicami i najbliższymi (wykonywanie ozdób świątecznych), a 20 grudnia spotkanie wigilijne. W nowym roku kalendarzowym także odbędzie się wiele atrakcji, między innymi szkolny festyn. Warto dodać, że w wycieczkach mogą także uczestniczyć rodzice dzieci uczących się Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej.

Przypomnijmy, że placówka powstała we wrześniu 2018 r. z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Do szkoły mogą uczęszczać także dzieci z orzeczonym spektrum autyzmu. Nad rozwojem edukacyjnym i intelektualnym oraz bezpieczeństwem uczniów czuwają: prezes Fundacji Akademia Helios – Justyna Kozak, dyrektor szkoły – Anna Zymunt-Bianek oraz nauczyciele – Natalia Markiewicz i Anna Goły.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.