Środa: 200 lat niech żyje nam! Fot. Urząd Miejski w Środzie Wlkp.

Środa: 200 lat niech żyje nam!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

100. urodziny obchodziła w minioną niedzielę, 17 listopada pani Barbara Kempf, pensjonariuszka Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu.

Nieczęsto zdarza się taki jubileusz. Z tej okazji stulatkę odwiedzili średzcy samorządowcy. Burmistrz Piotr Mieloch i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wullert złożyli życzenia oraz wręczyli kwiaty i urodzinowy prezent. List gratulacyjny nadesłał również premier Mateusz Morawiecki. – Mama urodziła się w Poznaniu, w którym mieszkała do 1941 r. Potem uciekała przed Niemcami, najpierw przeniosła się do Łodzi do swojej siostry, następnie do Lublina do swojej bratowej. W Lublinie wzięła ślub, po czym rodzice przenieśli się do Nowego Targu. Tam urodził się mój brat. Po wojnie mama z powrotem wróciła do Poznania – opowiada Danuta Tuszyńska, córka jubilatki.

Pani Barbara ma dwoje wnucząt i dwójkę prawnucząt. – Brat, który zmarł trzy lata temu nie miał dzieci, ja mam dwójkę dzieci: 45-letnią córkę i 48-letniego syna, który ma dwójkę synów w wieku 19 i 22 lat. Wszyscy mieszkają w Poznaniu – dodaje córka stulatki. Dostojnej jubilatce życzymy 200 lat i dużo zdrowia.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.