Zielniczki: Świętowały pięćdziesiąt lat KGW Koło Gospodyń Wiejskich w Zielnikach ma już 50 lat

Zielniczki: Świętowały pięćdziesiąt lat KGW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku powstało wiele nowych Kół Gospodyń Wiejskich. Można powiedzieć, że te organizacje wróciły do łask. Są jednak takie, które działają już od wielu lat. 

Jednym z nich jest Koło Gospodyń Wiejskich w Zielniczkach, które świętowało jubileusz 50-lecia. Z tej okazji 15 listopada w średzkim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Świętowanie rozpoczęto od przybliżenia gromadzonym gościom historii działalności koła, po czym na ręce zasłużonych osobistości dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zielniczkach wręczono podziękowania za dotychczasową współpracę i pomoc. Nie zabrakło również licznych gratulacji oraz słów uznania dla jubilatek za podtrzymywanie tożsamości i obyczajów oraz za promowanie regionu.

– Drogie Panie, minione pięćdziesiąt lat to czas waszej wspólnej pracy, dzielenia pasji, kultywowania tradycji. Budujecie nasz lokalny folklor od dekad, integrujecie mieszkańców oraz łączycie pokolenia. Zmienia się polska wieś, nasza gmina, a wy stale trwacie na posterunku. Dziękujemy – czytamy na stronie facebookowej Urzędu Miejskiego. 

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.