Podczas wigilii zebrani wspólnie śpiewali kolędy. Podczas wigilii zebrani wspólnie śpiewali kolędy.

Wigilia kombatantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członkowie średzkiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w Izbie Pamięci Żołnierzy II Wojny Światowej w Gimnazjum nr 1.

Uroczystości odbyły się w sali wypełnionej eksponatami i pamiątkami żołnierzy pochodzących z Ziemi Średzkiej. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru. Następnie kpt. Jarosław Wietlicki powitał zgromadzonych oraz podziękował za okazywane wsparcie i pomoc dyrektor Jadwidze Wieland, burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu, sekretarzowi powiatu Bartoszowi Wielińskiemu i ks. Lechowi Otcie.
Po krótkim wstępie zaproszono wszystkich do obejrzenia przedstawienia artystycznego wykonanego przez młodzież szkolną. Uczniowie pięknym śpiewem wprawili obecnych w nastrój świąteczny, a zgromadzeni dołączali do śpiewanych kolęd. Ks. Otta odmówił modlitwę i życzył wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, po czym rozpoczął łamanie się opłatkiem. Uczniowie zadbali także o pyszne potrawy wigilijne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.