×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Wydrukuj tę stronę
Środa: Siedemnastu Meksykanów w oplu. Kierowca był pijany Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Siedemnastu Meksykanów w oplu. Kierowca był pijany

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W poniedziałek 11 listopada na ulicy Niedziałkowskiego w Środzie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli bus marki opel, którym podróżowało aż 17 obywateli Meksyku. Na dodatek okazało się, że kierowca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

– To miała być rutynowa kontrola drogowa jednak okazało się, że samochodem podróżuje 17 Meksykanów, a kierowca prowadził samochód pod wpływem alkoholu – 0,40 mg/l. Kierujący skończył w policyjnym areszcie – informuje Michał Szymurski z biura prasowego średzkiej policji.

Tym samym kierujący dopuścił się wykroczenia polegającego na przewożeniu większej ilości osób.

– W pojeździe tym prawidłowo powinno znaleźć się 9 osób, tutaj mieliśmy 16 pasażerów. Siedzieli oni bardzo ściśnięci, co zwróciło uwagę policjantów, którzy zauważyli pojazd. Pasażerowie, obywatele Meksyku zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 100 zł, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa – dodaje asp.sztab. Michał Szymurski.

Kierowca został zatrzymany i po wytrzeźwieniu został przesłuchany z udziałem tłumacza. Za przewóz niedozwolonej liczby osób kierowca dostał 500-złotowy mandat. Pasażerowie to meksykańscy robotnicy zatrudnieni do demontażu linii produkcyjnej w zakładzie w Kijewie koło Środy.

– Przebywali w naszym kraju legalnie. Wszyscy posiadają wizy pracownicze – zapewnia rzecznik średzkiej policji.

„Trochę ich żal, bo przyjechali zarobić – na życie. Z drugiej jednak strony ciekawe, co na to ich pracodawca?” – konkluduje na koniec w twitterze mł. asp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.