×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Przedłużona umowa między samorządami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lokomotywa spalinowa nadal będzie użytkowana przez Średzką Kolej Powiatową. Z kolei średzki parowóz zagości w przyszłym roku na trasie gnieźnieńskiej kolei.

Pod koniec października w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie doszło do spotkania starostów średzkiego Ernesta Iwańczuka i gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego. Obecny był też Arkadiusz Kaczmarek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej Bana. Spotkanie dotyczyło współpracy między samorządami. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego pozytywnie zaopiniował wniosek o dalszą eksploatację lokomotywy na średzkiej kolejce. Ustalono też, że średzki parowóz Px48 przez kilka tygodni poprowadzi pociągi na gnieźnieńskiej kolejce.

Niedawno pojawiła się informacja, że parowóz trafi do Gniezna w lipcu i sierpniu, czyli podczas sezonu turystycznego. - Parowóz wyjedzie na pewien czas, ale kiedy to się stanie, tego nikt nie wie. Będą prowadzone rozmowy z gnieźnieńskimi samorządowcami w tej sprawie. Póki co żadnych deklaracji nie było – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy średzkiej Bany.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.