Jako ostatni występowało Niepubliczne Przedszkole Tęczowa Kraina, które otrzymało wyróżnienie.   Jako ostatni występowało Niepubliczne Przedszkole Tęczowa Kraina, które otrzymało wyróżnienie.  

Przedszkolne jasełka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 grudnia w Ośrodku Kultury w Środzie odbył się I Przedszkolny Przegląd Jasełek. To nie tylko powrót do dawnej tradycji jasełkowej w Środzie, ale także możliwość zaprezentowania się małych aktorów.

Galę aktorską wraz z dyrektor Ewą Kusik otworzył burmistrz Wojciech Ziętkowski.
– Pomysł zrodził się po to, by dzieci w tym okresie świątecznym miały okazję się zaprezentować w ciągu jednego dnia. To powrót do tradycji i do rozwijania młodych talentów – powiedziała dyrektor. Prowadzącą i inicjatorką przeglądu była mikołajowa Bogusia Błoszyk z OK. W sumie wystąpiło osiem grup. Komisja w składzie: Hanna Sęk (przewodnicząca), Klaudia Kulak i Hanna Sowa, była pod wrażeniem przedstawień, ich różnorodności i zapału dzieci. Ukłony też w stronę przygotowujących pań wychowawczyń!
Zdaniem komisji każde jasełka przedstawiały okoliczności narodzin Jezusa, ale każde było inne. Przedszkole z 1. nagrodą pokazało jednak szerszą historię zbawienia: od grzechu w Edenie, przez zwiastowanie, aż po narodziny Jezusa, który przyszedł ten grzech odkupić. Natomiast wyróżnione Tęczowe Nutki otrzymały nagrodę za – jak powiedziała przewodnicząca jury – 200 procent dziecięcej radości. Dyplomy otrzymały, na ręce wychowawczyń i dyrekcji, wszystkie występujące grupy. Upominkiem była też figura „Anioła wigilijnej twórczości”. 


Laureaci
1. Przedszkole Niepubliczne „Koniczynka”, grupa „Ważki”.
2. Przedszkole Niepubliczne „Osiedlowe Skrzaty”, grupa „Poziomkowe Skrzaty”.
3. Przedszkole nr 3, grupa „Biedronki”.
Wyróżnienia otrzymało NP w Słupi Wielkiej, oddział Pławce, grupa „Iryski” oraz NP Tęczowa Kraina, grupa „Tęczowe Nutki”.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.